25 may, Fineko/abc.az. Bu ilin yanvar-aprel aylarında İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun (İKZF) xətti ilə 142,8 milyon manat kredit verilib.
ABC.AZ Azərbaycan Mərkəzi Bankına istinadən xəbər verir ki, bu, ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 21,6 % azdır.
Hesabat dövründə Fondun yenidən maliyyələşdirdiyi kreditlərin məbləği isə 4,1 % azalaraq 87,1 milyon manat olub.
Son 1 ildə İKZF-nin istiqraz buraxmaqla cəlb etdiyi vəsaitin məbləği 2 dəfə azalaraq 150 milyon manat, Fonda dövlət büdcəsindən ayrılmış vəsait isə dəyişməyərək 42,6 milyon manat olub.

За 4 месяца по линии ИКГФ было выдано кредитов на 142,8 млн манатов
25 мая, Fineko/abc.az. В Азербайджане за январь-апрель 2026 года по линии Ипотечного и кредитно-гарантийного фонда (ИКГФ) выданы кредиты на общую сумму 142,8 млн манатов.
Как сообщает ABC.AZ со ссылкой на Центральный банк Азербайджана, это на 21,6% меньше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
За отчетный период сумма рефинансированных фондом кредитов сократилась на 4,1% и составила 87,1 млн манатов.
ИКГФ в январе-апреле от выпуска облигаций привлек 150 млн манатов (снижение в 2 раза), а сумма средств, выделенных фонду из государственного бюджета, осталась неизменной и составила 42,6 млн манатов.